Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie. Co je krystaloterapie

5. 10. 2008
Od pradávna se používaly drahé kameny k léčebným účelům. Jejich přikládání k ovlivnění určitých příznaků či projevů nemoci zná každá kultura, která nahlíží na nemoc jako na nerovnováhu. Užívalo jich starý Egypt, antické, starověké i středověké civilizace, alchymisté i čínská medicína. Abatyše Hildegarda von Bingen (1098-1179) významně přispěla k zapojení drahých kamenů do celostní léčby.
 

Krystaloterapie je léčebná technika využívající léčivých vlastností krystalů, drahokamů a polodrahokamů, hlavně pak jejich schopnosti vyzařovat pozitivní energetické záření. Metoda spočívá především v přikládání kamenů na různé části fyzického těla, často i do prostoru ostatních energetických těl.

 

Pozitivní energie minerálů a krystalů je prospěšná při obnovení energetické rovnováhy organismu. Dosud bylo objeveno kolem tří tisíc minerálů v krystalické podobě. Každý minerál má specifický kmitočet a vyzařuje sobě vlastní druh energie, která může uzdravovat mysl, tělo i emoce člověka.

Ovšem léčebné vlastnosti má i zcela obyčejný kámen, který třeba vylovíme z řeky či nelezneme na cestě. To, že jeden kámen, např. drahý kámen, našemu oku ladí, je krásný již na pohled, ještě neznamená, že ten sebraný na prašné cestě má menší sílu, účinky.  Je to stejné jako s lidmi. Člověk, který je hezký, dobře oblečný, sympatický ještě nemusí být "lepším" člověkem než druhý, jenž tolik příjemný a hezký na pohled není.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář