Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teorie a účinky harmonizační masáže DK

11. 12. 2008
Harmonizační masáž drahými kameny ve spojení s příjemným olejovým základem, je jemné ošetření přední části těla prováděné v leže. Zahrnuje zóny čaker na ploskách nohou, dále nohy, ruce, klouby na končetinách, ramenní klouby, hrudní svaly, krk, obličej a uši. Během masáže „odpočívají“ kameny na různých částech těla a tak dodávají přímou energii. Co se týká výběru druhu drahého kamene, záleží na mnoha faktorech. Volba je individuální.
Spojení masáže a působení léčivých kamenů je velmi jemná účinná metoda, která odstraňuje stres každodennosti, pravidelnou masáží dokáže uvolnit i stres nahromaděný, vynikající možnost jak zharmonizovat dlouhodobé psychické problémy, uvolňuje svaly a odbourává napětí i ve vnitřních orgánech. Nemalou měrou pomáhá odčerpávat toxiny, které se v těle hromadí. Ideální je tato masáž pro člověka pracovně vytíženého, pro toho, kdo má jakýkoli psychický problém v různém stadiu, působí však i preventivně, je vhodná prakticky pro kohokoli.
 
Masáže drahokamy jsou nejkrásnější způsob, jak prožít účinky léčivých kamenů. Rozvinete si celkový prožitek oněch darů Země, které spočívají v kamenech a horninách, v minerálech a drahokamech.
Michael Gienger
 
Příklady a některé účinky používaných drahých kamenů:
 
RŮŽENÍN: probouzí cit něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky, otevírá srdce, prohlubuje vnímavost, inspiraci, pomáhá při komunikaci, učí trpělivosti; harmonizuje vše, co souvisí s činností srdce a s psychosomatickými poruchami, používá se při nespavosti, při léčbě pohlavních orgánů a neplodnosti, při krevních onemocněních atd.
 
AMETYST: je kámen duchovní čistoty a meditace, podporuje v nás obětavost a nezištnost, touhu pomáhat bližním, odvrací od materialismu k vyšším duchovním sférám, pomáhá zpracovat niterné zážitky a vjemy, udržuje bdělost, koncentraci, otevírá nás tvořivé inspiraci a intuici, vnáší světlo do nejasných problémů, které nám brání ve vývoji, je kamenem očisty, harmonizuje veškeré negativní vlastnosti a sklony; ametyst působí proti bolestem všeho druhu ve fyzické, citové i dušení oblasti, ovlivňuje poruchy způsobené duševním přepětím, stresem, nezpracovanými negativními zážitky uložené v podvědomí, optimalizuje krevní tlak, pomáhá při cukrovce, při krevních onemocněních, čistí cévy atd.
 
KŘIŠŤÁL: tzv. kámen kamenů, má universální účinky, působí jako katalyzátor, který v nás urychluje výměnu energií, odebírá negativní a pozitivní energií nás nabíjí, propojuje naši duši s věčností Universa, čistí a chrání naši auru, odstraňuje blokády a nečistoty duše, pomáhá k odstraňování karmických zátěží; harmonizuje štítnou žlázu, krevní oběh a plíce, zažívací ústrojí, pomáhá při migréně, nevolnosti atd.
 
KŘIŠŤÁL S VROSTLICEMI RUTILU: rutilové vrostlice označovány jako Venušiny vlasy či Amorovy šípy obohacuje účinky i vzhled křišťálu; rutil posiluje přenos energie a zvyšuje esoterické a léčivé schopnosti; společné vlnění těchto dvou minerálů má univerzální účinek, který proniká celou naší bytostí; reguluje zdravý růst a vlastnosti buněk atd.
 
JANTAR: je zkamenělou pryskyřicí jehličnatých stromů starou až 50 milionů let, nabitá původní sluneční energií, která má nebývalou schopnost celý náš organismus očistit a prozářit; prosvětluje náš pocitový svět, zahání chmury, deprese a beznaděj, probouzí v nás touhu žít, podporuje osudová rozhodnutí, daruje nám rovnováhu, spokojenost a mír duše, aktivuje pozitivní mysl, vůli a trpělivost, podporuje léčebný proces prakticky všech neduhů a nemocí atd.